Konferencja „Młodzi o języku” 13-14 kwietnia 2013

Diachroniczne Koło Naukowe „Twarde Jery” przy Zakładzie Historii Języka Polskiego i Dialektologii serdecznie zaprasza na pierwszą konferencję z cyklu „Młodzi o języku”, która obędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2013 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem spotkania jest prezentacja dokonań lub świeżych pomysłów młodych naukowców zajmujących się językiem w szerokim rozumieniu tego słowa, a zatem językoznawstwem diachronicznym, synchronicznym, dialektologią, filozofią języka, psycholingwistyką, socjolingwistyką, językoznawstwem komputerowym itd. Formuła konferencji jest zatem bardzo pojemna. Zaproszenie kierujemy do młodych badaczy: studentów, doktorantów i młodych doktorów. Celem głównym konferencji jest prezentacja, upublicznienie i przedyskutowanie wyników badań, jak również integracja młodego środowiska językoznawczego.

Uprzejmie prosimy o wysyłanie zgłoszeń (tj. wypełnionego formularza zgłoszeniowego – do pobrania ze strony internetowej) do 15 lutego 2013 na adres: twardejery.kn@uw.edu.pl.

Opłata konferencyjna (przeznaczona na pokrycie kosztów organizacyjnych, przerw kawowych i wydrukowania recenzowanej publikacji pokonferencyjnej) wynosi 150 zł. Numer konta, na który należy dokonać wpłaty, zostanie przesłany wraz z informacją o przyjęciu wystąpienia 20 lutego 2013 r. Uczestnicy ponoszą koszty zakwaterowania i wyżywienia. Oferujemy pomoc w rezerwacji posiłków (prosimy o wcześniejszą informację).