Konferencja „Młodzi o języku pokoleń” (8-10 kwietnia 2016)

Diachroniczne Koło Naukowe „Twarde Jery” działające przy Zakładzie Historii Języka Polskiego i Dialektologii Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na czwartą konferencję naukową z cyklu „Młodzi o języku” pod patronatem Dziekana Wydziału Polonistyki UW – prof. dr. hab. Zbigniewa Grenia.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2016 na Uniwersytecie Warszawskim, a zatytułowana została:

„MŁODZI O JĘZYKU POKOLEŃ”.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów i młodych doktorów różnych kierunków filologii polskiej i filologii słowiańskich, zajmujących się badaniem języka starszych i młodszych pokoleń, a także międzypokoleniowych różnic językowych. Pragniemy, aby tym razem nasze spotkanie stało się platformą dyskusyjną skoncentrowaną wokół następujących zagadnień:

– zmiany w obyczajach a zmiany w języku;

– świadomość językowa;

– komunikacja międzypokoleniowa;

– język a rozwój cywilizacyjny;

– język miast i wsi dawniej i dziś;

– komunikacja międzypokoleniowa a polszczyzna medialna i literacka.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza do 28 lutego 2016 roku. Opłata konferencyjna wynosi 200 zł i pokrywa koszt materiałów, poczęstunku w trakcie przerw kawowych i recenzowanej publikacji (wieloautorskiej monografii inspirowanej konferencją).