Konferencja „Młodzi o języku regionów” – fotorelacja

W dniach 24–26 kwietnia 2015 r. na Uniwersytecie Warszawskim, pod patronatem Dziekana Wydziału Polonistyki UW prof. dr. hab. Zbigniewa Grenia i Dyrektora Instytutu Języka Polskiego WP UW prof. dr. hab. Mirosława Bańki, odbyła się konferencja Młodzi o języku regionów.

Była to już trzecia konferencja z cyklu Młodzi o języku, organizowana przez Diachroniczne Koło Naukowe „Twarde Jery” działające przy Zakładzie Historii Języka Polskiego i Dialektologii UW. W konferencji wzięło udział 41 młodych naukowców z trzynastu ośrodków naukowych (polskich i białoruskich). Tym razem rozmawialiśmy m. in. o gwarach ludowych, regionalizmach w języku ogólnym, nazwach własnych w ujęciu regionalnym i języku pisarzy związanych z określonym regionem. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją fotograficzną z wydarzenia.

Organizacja konferencji była możliwa dzięki dofinansowaniu Dziekana Wydziału Polonistyki i Rady Konsultacyjnej ds. Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego.