Zapraszamy do udziału w IV Panelu Dyskusyjnym

Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów na IV Panel Dyskusyjny Językoznawców Wydziału Polonistyki, który odbędzie się 26 lutego o godz. 18.30 w sali nr 27 na Wydziale Polonistyki. Tym razem postanowiliśmy wybrać formę warsztatów. Naszym celem jest przedstawienie cyfrowych narzędzi niezbędnych w pracy humanisty: repozytoriów i bibliotek cyfrowych, których zasoby często są niedoceniane przez środowisko naukowe. W kręgu naszych zainteresowań znalazły się m.in. Google Scholar, Google Books, Federacja Bibliotek Cyfrowych, Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych, Repozytorium Centrum Otwartej Nauki i Repozytorium Uniwersytetu Warszawskiego. Pragniemy podjąć dyskusję nad wartością przedstawionych projektów oraz sposobów wykorzystania ich w badaniach z zakresu językoznawstwa.